Під час її розкопок знайдено цінні монети 17 ст. Нещодавно на паркані, що обгороджує будівництво нового торгового комплексу у центрі міста, з’явилися написи «Ведуться археологічні розкопки». І деякі особливо кмітливі дубенчани стали поговорювати, що, мовляв, знову золото в Дубні розкопують. Правда це чи ні – з’ясовував наш кореспондент. На розкопках ми застали дубенського
археолога Віталія Ткача (на фото), який і розповів про їх ведення та цікаві знахідки:
- Самі археологічні роботи розпочалися минулого тижня. Їм передувала підготовка – територію розчистили та вивезли звідти сміття. І вже тоді до праці приступили археологи під керівництвом кандидата історичних наук Богдана Прищепи. Загалом же, на даний момент ми розкриваємо біля 50-ти квадратних метрів території. Глибина, на якій наразі проводимо дослідження – 2 м від поверхні. Та надалі вона збільшуватиметься.
- Можете похвалитися цікавими знахідками? - Так, ми вже розкопали рештки дуже потужної споруди, яка датується 18 ст. Коли вона припинила функціонувати, то в її підземну частину звалили, мабуть, весь культурний шар попередніх віків. Про це можна судити з великої кількості різноманітних знахідок, виявлених у стінах споруди. Серед них, зокрема, – і близько десятка старовинних мідних монет 17 ст. та багато кераміки.
-
Є припущення, що це була за споруда? - Взагалі – це величезний підвал. А от чи житлового будинку, чи якоїсь виробничої майстерні – нині сказати важко. Проте, судячи з великої кількості знайдених там відходів мідного виробництва – бляшок, капель тощо, це могла бути майстерня з обробки міді. Та точніше зможемо сказати лише тоді, коли дослідимо решту споруди, бо ж на сьогодні ми відкрили менше її половини.
Але це не єдина цінна знахідка в цьому місці. За кілька метрів від споруди 18 ст. ми розкопали кут житла 10 ст., яке, швидше за все, є міською забудовою найдревнішого Дубна. Тому думаю, що в цьому місці ми знайдемо ще багато цікавого, –
сказав Віталій Ткач, після чого вийняв із купи землі невеличку нічим не примітну грудочку, зчистив з неї грунт і поклав до торбинки зі знахідками уламок кераміки, датувавши його 10 ст. Яким же буде повний список знахідок – пан Віталій пообіцяв розповісти по завершенні розкопок.
Олена КУТАСЕВИЧ