Дубенський край жнивує. І хоча цього року через певні причини очікується дещо менший врожай, ніж торік, та й цей хліб потрібно не тільки зібрати, а й зберегти. Тож нині гаряча пора не тільки на полі, а й на Дубенському комбінаті хлібопродуктів. Як тут йдуть справи, розповідає його директор Анатолій Ярощук. - У нас нині гаряча пора – сільськогосподарські підприємства краю жнивують. Практично закінчується збір врожаю ріпаку. Культура примхлива не тільки у вирощуванні, а й у зберіганні. Хоча для цього підготувались заздалегідь – працюють дві зерносушарки, складські приміщення у належному стані. Правда, через дорогий газ, за допомогою якого зменшуємо вологість зерна, дорогий. Можливо, державі потрібно зменшити його вартість, аби додаткові витрати не лягали на плечі сільгоспвиробників. Та поки що на нашу проблему не зважають.
До речі, окремі агроформування мають власні зерносушарки, але користуються нашою. Бо у нас цей вид послуг їм обійдеться дешевше, ніж на власному тоці. Потрібно ж не тільки мати, а підготувати техніку до роботи, навчити персонал працювати.
-
Анатолію Андрійовичу, скільки нині зерна уже зберігається на комбінаті? - За даними на понеділок Дубенський комбінат хлібопродуктів прийняв 25 тисяч тонн зернових: з них 18 тисяч тонн ріпаку, 7 тисяч тонн озимого ячменю, а решта – пшениця. Також у нас є понад 4 тисячі тонн пшениці минулого врожаю. Було б добре, аби цей хліб незабаром продати.
-
Скільки нині можна вторгувати за зерно? - Непогану ціну має ріпак – за тонну готові заплатити 2600 гривень. На жаль, зернотрейдери хочуть купити зерно пшениці за невисокими цінами. Уряд закликає сільгоспвиробників зараз не реалізовувати хліб, дочекавшись поки зерно не буде дорожчим. Хоча селянам уже потрібні гроші для проведення посіву озимих культур.
А жнива тим часом йдуть повним ходом!
Микола МОРОЗ